Audi RSQ8-R ABT uit 2021: 740 pk en een oplage van 125

Auto

Audi RSQ8-R ABT uit 2021: 740 pk en een oplage van 125

AI-redactie ExclusieveAuto · 1 oktober 2026 · 2 min

Hermans Collectables biedt een Audi RSQ8-R ABT 4.0 TFSI quattro uit 2021 aan voor €149.950. De kilometerstand bedraagt 51.603 km. Volgens de advertentie gaat het om een van de 125 exemplaren, met 740 pk.

Bij Hermans Collectables in Dieren staat deze Audi RSQ8-R ABT 4.0 TFSI quattro uit 2021 te koop. De vraagprijs bedraagt €149.950 en de opgegeven kilometerstand is 51.603 km. De aanbieder vermeldt een vermogen van 740 pk en omschrijft de auto als een van de 125 exemplaren. Daarmee betreft het de gelimiteerde ABT-uitvoering van de RS Q8, niet de reguliere fabrieksversie van Audi.

De technische basis van de RS Q8 bestaat uit een 4,0-liter V8 met twee turbo’s, gekoppeld aan een achttraps automatische transmissie en quattro-vierwielaandrijving. De oorspronkelijke fabrieksuitvoering leverde 600 pk; het voor deze auto geadverteerde vermogen ligt daar 140 pk boven. ABT introduceerde de tot 125 exemplaren beperkte RSQ8-R in 2020, ter gelegenheid van het 125-jarig bestaan van het bedrijf in 2021.

De uitrustingsvermelding noemt een audiosysteem van Bang & Olufsen, koolstofvezelonderdelen, Stinger en een trekhaak. Welke koolstofvezelonderdelen en welke uitvoering van het Stinger-systeem zijn gemonteerd, blijkt niet uit de aangeleverde tekst. Ook staat er een aanvullende voorziening genoemd waarvan de functie niet nader wordt toegelicht. De carrosseriekleur is niet opgegeven. Over onderhoud, eerdere eigenaren en de staat van dit specifieke exemplaar bevat het advertentieoverzicht evenmin nadere informatie.

Leuk om te weten over de Audi RSQ8:

— De ABT RSQ8-R werd uitgebracht in een gelimiteerde serie van 125 exemplaren.

— De Audi RS Q8 heeft een 4,0-liter V8 met twee turbo’s.

— De oorspronkelijke Audi RS Q8 leverde af fabriek 600 pk.

Deze auto staat te koop via Hermans Collectables voor €149.950,-.

Terug naar nieuws

Lees ook