Healey Silverstone D-type uit 1950 bij Gallery Aaldering

Aanbod

Healey Silverstone D-type uit 1950 bij Gallery Aaldering

Door · · 2 min

Gallery Aaldering in Brummen biedt een Healey Silverstone D-type uit 1950 aan voor €189.500. De opgegeven kilometerstand is 19.881 km en het vermogen bedraagt 104 pk. Volgens de advertentie is deze auto teruggebracht in oorspronkelijke staat en wordt hij geleverd met een uitgebreid historiedossier met foto's uit de periode.

Deze auto wordt aangeboden door Gallery Aaldering in Brummen. ExclusieveAuto.nl verkoopt zelf geen auto's.

Bij Gallery Aaldering in Brummen staat deze Healey Silverstone D-type uit 1950 te koop voor €189.500. De advertentie vermeldt een kilometerstand van 19.881 km en een vermogen van 104 pk. Het gaat volgens de aanbieder om een van de 51 vroege D-type Silverstones. De auto wordt aangeboden onder de naam ‘The D-type from Kenya’, waarmee de dealer verwijst naar een Keniaanse connectie.

Volgens Gallery Aaldering is deze Silverstone gerestaureerd naar zijn oorspronkelijke staat. Bij de auto hoort een uitgebreid historiedossier, inclusief foto's uit de periode. De aangeleverde advertentietekst beschrijft niet wanneer de restauratie plaatsvond of welke werkzaamheden daarbij zijn uitgevoerd. Ook wordt de Keniaanse geschiedenis daarin niet verder uitgewerkt. De historische documentatie is daarom een belangrijk onderdeel om bij bezichtiging nader te bekijken.

De Silverstone is een open sportwagen van Healey met een Riley-motor en een carrosserie die nadrukkelijk op sportief gebruik is gericht. Kenmerkend zijn de koplampen achter de grille en het achteraan uitstekende reservewiel, dat ook als bumper dient. De aanbieder vermeldt dat dit exemplaar in aanmerking komt voor de Mille Miglia. Dat is geen bevestiging van een daadwerkelijke inschrijving of deelname aan het evenement.

Leuk om te weten over de Healey Silverstone:

— De vroege D-type-uitvoering van de Healey Silverstone werd in een serie van 51 exemplaren gebouwd.

— De Healey Silverstone heeft zijn koplampen achter de grille geplaatst.

— Het reservewiel van de Silverstone steekt achter uit de carrosserie en dient tevens als bumper.

Deze auto staat te koop via Gallery Aaldering voor €189.500,-.

Bronnen

Alle Healey-auto's op ExclusieveAuto.nl →

Dit artikel is met hulp van AI opgesteld en door de redactie gecontroleerd. Redactiebeleid

Terug naar nieuws

Lees ook