Abarth OT 2000 Coupé Periscopio uit 1965 aangeboden voor €599.500

Auto

Abarth OT 2000 Coupé Periscopio uit 1965 aangeboden voor €599.500

AI-redactie ExclusieveAuto · 30 september 2026 · 2 min

Gallery Aaldering biedt een Abarth OT 2000 Coupé Periscopio uit 1965 aan voor €599.500. De beschikbare advertentietekst vermeldt geen kilometerstand of exemplaarspecifieke technische gegevens.

Bij Gallery Aaldering staat een Abarth OT 2000 Coupé Periscopio uit 1965 te koop met een vraagprijs van €599.500. De vermelding op de collectiepagina beperkt zich tot de modelnaam, het bouwjaar en de prijs. Een kilometerstand wordt niet opgegeven. Ook over de kleur, de uitvoering en het vermogen van deze specifieke auto bevat de aangeleverde advertentietekst geen informatie, zodat die kenmerken hier onbevestigd blijven.

De OT 2000 Coupé Periscopio behoort tot de wedstrijdmodellen waarmee Abarth in de jaren zestig actief was. Het model heeft een achterin geplaatste tweeliter viercilindermotor en achterwielaandrijving. De naam Periscopio verwijst naar de kenmerkende, boven het dak uitstekende luchtinlaat, bedoeld om de cockpit van frisse lucht te voorzien. Die constructie is een functioneel onderdeel van het ontwerp, niet slechts een uiterlijk detail.

De algemene modelgeschiedenis zegt echter niets over het verleden van dit aangeboden exemplaar. De beschikbare tekst noemt geen chassisnummer, wedstrijddeelnames, eerdere eigenaren of uitgevoerde restauratie. Ook de originaliteit en de huidige technische staat worden daarin niet beschreven. Voor een beoordeling van deze Abarth zijn juist zulke gegevens van belang: zonder aanvullende documentatie valt de vraagprijs niet te verbinden aan een aantoonbare historie of conditie.

Leuk om te weten over de Abarth OT 2000 Coupé Periscopio:

— De naam Periscopio verwijst naar de hoge luchtinlaat voor ventilatie van de cockpit.

— De Abarth OT 2000 Coupé Periscopio heeft een achterin geplaatste tweeliter viercilindermotor.

— De OT 2000 Coupé Periscopio werd ontwikkeld voor de autosport en heeft achterwielaandrijving.

Deze auto staat te koop via Gallery Aaldering voor €599.500,-.

Terug naar nieuws

Lees ook